Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roztřepené konečky

1. 3. 2008
Roztřepené konečky je třeba pravidelně zastřihovat.Protože kůže nestačí vlasy až do konečků dostatečně zásobovat potřebným tukem.Roztřepené konečky vlasů je vhodné ošetřovat speciálními olejíčky, vhodné jsou i zábaly. Je třeba nechat přípravky působit určitou dobu, uvedenou v návodu, aby se vlasy opravdu oživily a účinné látky měly čas na vlasy zapůsobit.
Začaly-li Vám vlasy ve větší míře najednou vypadávat, může to být způsobeno např. nedostatkem vitamínu B, hořčíku, zinku nebo selenu. Dřív se na vypadávání vlasů a jejich větší kvalitu používal odvar z kopřivy či kopřivový šampon.
Vypadávání vlasů může zapříčinit vzniklá porucha štítné žlázy, léky proti vysokému krevnímu tlaku (nejdříve tak 2-3 měsíce od začátku užívání), změna hladiny hormonů v těle, stres (ten ostatně ovlivňuje i hormony). Nesmíte zapomínat ani na dědičné předpoklady.
V dnešní době dostávají naše vlasy pořádně zabrat – slunce, vítr, chlór, mořská sůl. Měly bychom jim tak věnovat větší pozornost a chránit je před sluncem, po koupání v bazénu nebo moři je opláchnout čistou vodou, důkladně omýt a ošetřit kondicionérem.
Radí kadeřnice.
Obrazek

Obrazek